Pohoda Villas Resort

Doprava

Doprava není součástí pronájmu, ale můžeme Vám doporučit naše tipy:

Níže uvedené doporučené tipy se vzhledem k aktuální situaci mohou měnit. Prosíme všechny klienty aby ověřovali své cesty autem do Řecka či lety do Soluně přímo na oficiálních stránkách leteckých společností či případně na ministerstvu zahraničních věcí.

Vlastní doprava autem z ČR:

Cesta Praha – Kassandra, Chalkidiki (Pohoda Villas Resort) trvá cca 17 hod. Trasa je dlouhá 1 624 km po dálnici A1.

Praha – Bratislava – Budapešť – Bělehrad – Nis (je možné že vzhledem ke Covidu Vás nepustí přes Makedonii a musíte přes Bulharsko ,je to kratší zajížďka, zpět ale do ČR Vás pustí přes Makedonii ) – stále po dálnici až na Srbsko Makedonské hranice – dálnice č. A1 přes Makedonii . Cesta je 95% dálnice č. E75 Kumanovo – Skopje – Thessaloniki v Soluni se držet na A24 směr Chalkidiki a pak Kassandra

Na Slovensku a Maďarsku potřebujete elektronické dálniční známky – Známky nakoupíte on line zde:

eznamka.sk/selfcare/purchase
www.hungary-vignette.eu

V Srbsku a Makedonii může platit EUR nebo kartou ca 10-15 EUR za jednu cestu

Doporučujeme v případě cesty do Řecka, pokud Vám čas dovolí, přespání cca v polovině cesty v Srbsku, cesta s dětmi může být náročná a plno našich klientů rozdělí cestu na dva klidné dny cesty. Hotel najdete u dálnice, doporučil nám ho stálý klient je to hotel NAIS ve městě NIŠ v Srbsku. Odkaz na hotel najdete zde: www.hotelnais.comAktuální informace o podmínkách pro vstup na území Řecka ZDE.

Celá cesta

Do Bělehradu

Do Soluně

Ze Soluně do Fourka

Letadlem

Přímé lety Praha-Soluň (Thessaloniki) – Praha jsou plánované i na rok 2022. Každý čtvrtek, neděle – více na: Smartwings.com

V případě obsazenosti nebo letu v pondělí-pondělí na ubytování, doporučujeme lety z Vídně s leteckou společností Austria Airlines www.austrian.com

Ohledně reservace a nákupu letenek Vám ráda pomůže agentura BBT s.r.o., která Vám udělá reservace a nákup vašich letenek dle vašich požadavků.

Agentura BBT s.r.o.
Jílovská 1167/71a
142 00 Praha 4
V.A.T. CZ26738155
tel. +420 296 359 122
mobil +420 602 306 196
info@a-bbt.cz
www.a-bbt.cz

V roce 2021 využili naši klienti hlavně těchto leteckých společností z Prahy do Soluně takto:

–   Praha-Atheny-Thessaloniki https://el.aegeanair.com/
–   Praha-Vídeň-Thessaloniki s Austria Airlines
–   Přímé lety z Vídně s leteckou společností Austria Airlines www.austrian.com

Upozornění: Cestování dětí do Řecka bez doprovodu rodiče

Zodpovídáme častý dotaz českých občanů, zda nezletilá osoba při cestování do Řecka, není-li doprovázena rodičem, potřebuje kromě cestovního dokladu i písemný souhlas rodičů k cestě s jinou osobou.
V současnosti každý občan ČR ( tedy i nezletilé děti) musí mít vlastní cestovní doklad.

Doporučujeme doprovázejícím osobám, kteří nejsou rodiči dětí a kteří cestují s těmito nezletilými dětmi do Řecka, aby si zajistily v anglickém jazyce souhlas rodičů na cestu do Řecka a zpět do ČR s jejich úředně ověřenými podpisy (Czechpoint). Řečtí celníci při odletu z Řecka vyžadují souhlas rodičů (prevence proti únosu dětí z Řecka).
Pro úplnost dodáváme, že povolení ke vstupu a pobytu na území Řecka je výlučně v kompetenci příslušných řeckých orgánů.

Doprava z letiště Thessaloniki do Pohoda Villas Resort (vesnice Fourka)

Luxury transfer Thessaloniki
Můžete si lehce objednat dopravu k nám do vily a zpět na letiště na webovém odkaze, který je určen jen pro naše klienty: https://www.thessalonikitaxitransfers.com/pohoda/.
Popřípadě napsat email: info@thessalonikitaxitransfers.com či telefonicky +30 6936834084 s tím, že jim sdělíte že jste naši klienti z resortu POHODA VILLAS.

Od. 5. 7., 6.00 hod., je zvýšen počet osob, které mohou společně cestovat v osobním automobilu a taxíku.

Kromě řidiče mohou v osobním automobilu a taxíku cestovat až 4 osoby.

V 7-místném osobním automobilu nebo vozidle typu VAN až 5 osob.

V 9-místném automobilu (mikrobusu) až 7 osob.

Omezení se nevztahuje na rodiče cestující s nezletilými dětmi, jejichž počet není omezen. Porušení je pokutováno částkou 300 EUR.

Místní taxi ve FOURKA: SAKKI TAXI tel.: +306974022663 (dostupný ve vesničce Fourka, kde se resort nachází).

Pronájem auta na letišti

– Doporučujeme půjčovnu aut www.rhinocarhire.com. – k dispozici je 10% sleva pro hosty, na podrobnosti o uplatnění slevy se zeptejte.

-Pokud jste větší skupina, můžete si na webových stránkách www.liontransfer.com objednat transfer s osmi místy k sezení. Cena transferu z letiště do Fourky je 100 EUR. Transfer je zajištěn podle času, který si objednáte. Je doporučován našimi klienty!!

– Dále můžete využít: Avis, tel.:+30 2310-473858, web: www.avis.com, Sixt, tel.: +30 2310-476508, web: www.sixt.com, Hertz, tel.: +30 2310-473952, web: www.hertz.gr. Doporučujeme pronajmout si auto již na letišti.  Rezervace z Prahy je předem nutná a probíhá formou vyplnění elektronického formuláře na webových stránkách společnosti.

– Upozorňujeme, že ve Fource není žádná společnost, která poskytuje pronájem auta. Nejbližší půjčovnu aut naleznete ve městě Kalithea (10 km od Fourky). Bližší informace jsou k dispozici zde www.rentaldeals.gr

– Chcete si zapůjčit auto až u nás na resortu POHODA VILLAS? Auto Vám přivezou až na místo a zase odvezou zpět, reservujte si zde prosím: (místo přistavení Fourka ) https://grcrentals.com/en/home

Poznámka: Upozorňujeme klienty, že v případě zapůjčení auta v Řecku bude chtít autopůjčovna předložit kreditní kartu (v ČR je běžné používána karta debetní). Pečlivě si prosím přečtěte platební podmínky zapůjčení vozidla. Autopůjčovny požadují totiž zálohu, která bude na kreditní kartě blokována, dokud nebude vozidlo vráceno. V případě, že nepředložíte platnou kreditní kartu nebo na ní nebudete mít dostatečné krytí, půjčovna může zapůjčení vozu odmítnout.Pojištění a připojištění na události způsobené Covid-19! Pokud si klienti dlouhodobě dopředu zajišťují letenky a pobyt, doporučujeme uzavřít před svou cestou pojištění storna letenek a pobytu, které je určeno pro případ, že bude klient muset letenku či ubytování náhle zrušit.

V dnešní době určitě Vám doporučujeme i připojištění na Covid-19, které kryje pojišťovna pouze v zemích, které jsou označeny zelenou nebo oranžovou barvou dle nařízení MZV.

Události způsobené onemocněním Covid-19 jsou kryty v rámci pojištění léčebných výhod.

Lze sjednat Připojištění storna minimálně 15 a více dnů před odjezdem, které kryje zrušení cesty z důvodu Vaší nemoci, hospitalizace nebo i umístění do preventivní karantény.

Na webu jsme pro Vás našly pojišťovny, které toto připojištění nabízejí:

AXA pojišťovna

Mají vytvořeny stránky věnující se pouze tématu Covid-19, naleznete je zde: www.axa-assistance.cz/covid-19/

Cenu zjistíte zde: www.axa-assistance.cz/cestovni-pojisteni/

ERV pojišťovna

www.ervpojistovna.cz/cs/information-covid-19

www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-storna-zajezdu

www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-do-zahranici-sbaleno