CZ EN
After header slide
Pohoda VILLAS RESORT

SPOJTE SE S NÁMI - Jsme tu pro vás 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. +420 602 228 310, +420 603 706 178

Doprava a pronájem auta

Doprava není součástí pronájmu, ale můžeme Vám doporučit naše tipy:

Níže uvedené doporučené tipy se vzhledem k aktuální situaci mohou měnit. Prosíme všechny klienty aby ověřovali své cesty autem do Řecka či lety do Soluně přímo na oficiálních stránkách leteckých společností či případně na ministerstvu zahraničních věcí.

Vlastní doprava autem z ČR:

Cesta Praha – Kassandra, Chalkidiki (Pohoda Villas Resort) trvá cca 17 hod. Trasa je dlouhá 1 624 km po dálnici A1. Praha – Bratislava – Budapešť – Bělehrad – Nis – stále po dálnici až na Srbsko Makedonské hranice – dálnice č. A1 přes Makedonii . Cesta je 95% dálnice č. E75 Kumanovo – Skopje – Thessaloniki v Soluni se držet na A24 směr Chalkidiki a pak KassandraNa Slovensku a Maďarsku potřebujete elektronické dálniční známky – Známky nakoupíte on line zde: eznamka.sk/selfcare/purchase a www.hungary-vignette.eu. V Srbsku a Makedonii může platit EUR nebo kartou ca 10-15 EUR za jednu cestu. Doporučujeme v případě cesty do Řecka, pokud Vám čas dovolí, přespání cca v polovině cesty v Srbsku, cesta s dětmi může být náročná a plno našich klientů rozdělí cestu na dva klidné dny cesty. Hotel najdete u dálnice, doporučil nám ho stálý klient je to hotel NAIS ve městě NIŠ v Srbsku. Odkaz na hotel najdete zde: www.hotelnais.com

Aktuální informace o podmínkách pro vstup na území Řecka ZDE.

Celá cesta

Celá cesta Praha-Fourka

Do Bělehradu

Cesta Praha-Bělehrad

Do Soluně

Cesta Bělehrad-Soluň

Ze Soluně do Fourka

Cesta Soluň-Fourka

Letadlem

Přímé lety do Soluně (Thessaloniki) na sezonu 2024 každý čtvrtek a neděle – více na: Smartwings.com
Přímé lety z Prahy do Soluně od 30. 5. 2024 do 3. 10. 2024, a to každý čtvrtek a neděli.
Odlet z Prahy do Soluně bude vždy ve 12:40 lokálního času a odlet ze Soluně do Prahy v 16:30 lokálního času.

V případě obsazenosti přímého letu z Prahy nebo nástup na ubytování v termínu pondělí-pondělí doporučujeme přímé lety z Vídně s leteckou společností Austria Airlines www.austrian.com nebo případně s Ryanair www.ryanair.com. další letecké společností zajištující lety z Prahy či Vídně do Soluně a zpět nabízíme přehled zde:

–   Praha-Atheny-Thessaloniki https://el.aegeanair.com/
–   Praha-Vídeň-Thessaloniki www.austrian.com
–   Přímé lety z Vídně s leteckou společností Austria Airlines www.austrian.com nebo Ryanair.www.ryanair.com

Ohledně reservace a nákupu letenek včetně pojištění na STORNO, Vám ráda pomůže agentura BBT s.r.o., která Vám udělá reservace a nákup vašich letenek dle vašich požadavků.

Agentura BBT s.r.o. Jílovská 1167/71a 142 00 Praha 4 V.A.T. CZ26738155 tel. +420 296 359 122 mobil +420 602 306 196
info@a-bbt.cz www.a-bbt.cz

Upozornění: Cestování dětí do Řecka bez doprovodu rodiče

Zodpovídáme častý dotaz českých občanů, zda nezletilá osoba při cestování do Řecka, není-li doprovázena rodičem, potřebuje kromě cestovního dokladu i písemný souhlas rodičů k cestě s jinou osobou.

V současnosti každý občan ČR ( tedy i nezletilé děti) musí mít vlastní cestovní doklad.

Doporučujeme doprovázejícím osobám, které nejsou rodiči dětí a které cestují s těmito nezletilými dětmi do Řecka, aby si zajistily v anglickém jazyce souhlas rodičů na cestu do Řecka a zpět do ČR s jejich úředně ověřenými podpisy (Czechpoint). Řečtí celníci při odletu z Řecka vyžadují souhlas rodičů (prevence proti únosu dětí z Řecka).

Pro úplnost dodáváme, že povolení ke vstupu a pobytu na území Řecka je výlučně v kompetenci příslušných řeckých orgánů.

Doprava z letiště Thessaloniki do Pohoda Villas Resort (vesnice Fourka)

Můžete si lehce objednat dopravu k nám do vily a zpět na letiště na webovém odkaze, který je určen jen pro naše klienty: www.thessalonikitaxitransfers.com/pohoda. Popřípadě napsat email: info@thessalonikitaxitransfers.com či telefonicky +30 6936834084 s tím, že jim sdělíte že jste naši klienti z resortu POHODA VILLAS.

Luxury transfer Thessaloniki

Místní taxi ve FOURKA: SAKKI TAXI tel.: +306974022663 (dostupný ve vesničce Fourka, kde se resort nachází).

Pronájem auta na letišti

– Doporučujeme půjčovnu aut www.rhinocarhire.com.

– Pokud jste větší skupina, můžete si na webových stránkách www.liontransfer.com objednat transfer s osmi místy k sezení. Cena transferu z letiště do Fourky je 100 EUR. Transfer je zajištěn podle času, který si objednáte. Je doporučován našimi klienty!!


– Dále můžete využít:

   Avis, tel.:+30 2310-473858, web: www.avis.com,
   Sixt, tel.: +30 2310-476508, web: www.sixt.com,
   Hertz, tel.: +30 2310-473952, web: www.hertz.gr.

Doporučujeme pronajmout si auto již na letišti.  Rezervace z Prahy je předem nutná a probíhá formou vyplnění elektronického formuláře na webových stránkách společnosti.

– Upozorňujeme, že ve Fource není žádná společnost, která poskytuje pronájem auta. Nejbližší půjčovnu aut naleznete ve městě Kalithea (10 km od Fourky). Bližší informace jsou k dispozici zde www.rentaldeals.gr

Chcete si zapůjčit auto až u nás na resortu POHODA VILLAS?

Auto Vám přivezou až na místo a zase odvezou zpět, reservujte si zde prosím: (místo přistavení Fourka) https://grcrentals.com/en/home

Logo Greece cars rental

Poznámka: Upozorňujeme klienty, že v případě zapůjčení auta v Řecku bude chtít autopůjčovna předložit kreditní kartu (v ČR je běžné používána karta debetní). Pečlivě si prosím přečtěte platební podmínky zapůjčení vozidla. Autopůjčovny požadují totiž zálohu, která bude na kreditní kartě blokována, dokud nebude vozidlo vráceno. V případě, že nepředložíte platnou kreditní kartu nebo na ní nebudete mít dostatečné krytí, půjčovna může zapůjčení vozu odmítnout.

Pojištění a připojištění na události způsobené Covid-19! Pokud si klienti dlouhodobě dopředu zajišťují letenky a pobyt, doporučujeme uzavřít před svou cestou pojištění storna letenek a pobytu, které je určeno pro případ, že bude klient muset letenku či ubytování náhle zrušit.

V dnešní době určitě Vám doporučujeme i připojištění na Covid-19, které kryje pojišťovna pouze v zemích, které jsou označeny zelenou nebo oranžovou barvou dle nařízení MZV. Události způsobené onemocněním Covid-19 jsou kryty v rámci pojištění léčebných výhod. Lze sjednat Připojištění storna minimálně 15 a více dnů před odjezdem, které kryje zrušení cesty z důvodu Vaší nemoci, hospitalizace nebo i umístění do preventivní karantény. Na webu jsme pro Vás našly pojišťovny, které toto připojištění nabízejí:

Generali Česká pojišťovna a.s.

Cestovní pojištění    Pojištění STORNO
pí.GABRIELA KOLEVOVÁ Poradce Expert Tel: +420 603 516 320, mail: gabriela.kolevova@generaliceska.cz

AXA pojišťovna

Mají vytvořeny stránky věnující se pouze tématu Covid-19, naleznete je zde: www.axa-assistance.cz/covid-19/ Cenu zjistíte zde: www.axa-assistance.cz/cestovni-pojisteni/

ERV pojišťovna

www.ervpojistovna.cz/cs/information-covid-19 www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-storna-zajezdu www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-do-zahranici-sbaleno