Okolí - Výlety – Pohoda Villas Resort
After header slide
Pohoda VILLAS RESORT

SPOJTE SE S NÁMI - Jsme tu pro vás 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. +420 602 228 310, +420 720 478 188

Výlety

Kláštery Metéora

3,5 hodiny od Skala Fourka, kde se nachází resort POHODA, se zajímavou cestou dostanete ke klášterům Meteora, které patří do světového dědictví UNESCO. Představují zvláštní přírodní úkaz. V průběhu milionů let vymílaly padající vodní masy kámen tak dlouho, až zůstala jen nejtvrdší skála. A tak dnes vyčnívají z roviny skalní jehly a vrcholy vysoké přes 300 metrů. Poustevníci se prý odebrali na tyto nepřístupné skály již v 9. století. Později byly na těchto místech zřizovány kláštery, v 16. století jich bylo založeno celkem 24. Od tohoto století však byly kláštery postupně rušeny a nyní si lze prohlédnout pouze šest dostupných klášterů.

Google Maps

Výlet do luxusního přístavu (MARINA) nebo koupání či na výlet luxusní lodí v přístavu SANI

Sani Marina – Mapy Google

Sani Marina je nejlepší a nejluxusnější přístav na Chalkidiki. Luxusní butiky, kde můžete nakupovat, luxusní restaurace, luxusní vily i pláže. Pokud chcete, můžete se tady koupat, parkovné je 20 €, ceny jídla jsou vyšší než v jiných restauracích, pokud se chcete najíst můžete zaplatit částku až 100 € na osobu.

Loutrá

Malebná rybářská vesnička 30 minut jízdy autem, která nebyla původně ničím jiným než přístavem horské vesnice Agia Paraskevi. Loutrá znamená v překladu lázně. Právě pár metrů od této vesničky jsou termální lázně (viz Thermal Spa Center Agia Paraskevi).

Loutra – Mapy Google

Psí útulek

V Kalandře je soukromý útulek pro zvířata, který snižuje počet divokých zvířat v oblasti s programem sterilizace pouličních psů a koček. Všichni psi jsou také mikročipováni a očkováni, což znamená, že jsou připraveni být adoptováni do svého vlastního domova. Je možné dohodnout schůzku a navštívit útulek pro účel prohlídky psů a koček. Se psy a kočkami si můžete hrát nebo je vzít na večerní procházku. Pro další informace a objednání schůzky volejte Julii Tsiakmakis na čísle +30 6981434608. Facebooková stránka ZDE.

Pes z útulku v Kalandře Soukromý útulek v Kalandře

PS: Pejsek co je na fotce se jmenuje Maximus a ten už je v rukou paní Šárky v Česku.

Návštěva řeckých vinic a výrobců vína

10 km od městečka Kassandra se nachází malebná vinice, kterou také doporučujeme navštívit. Bližší informace naleznete na webových stránkách. Příp. další tipy zde: gohalkidiki.com/wines-and-wineries

Soluň

Navštivte Soluň, druhé největší město Řecka. Co vše můžete navštívit v Soluni naleznete pod tímto odkazem ZDE.

Mnišská republika Athos

Tajemná a nepřístupná mnišská republika Agion Oros, považovaná za nejvýznamnější centrum pravoslaví, má na poloostrově Athos sídlo již přes tisíc let. Mniši povolují vstup na své území pouze návštěvníkům mužského rodu, dětem a ženám je vstup zakázán. Dosud platná středověká pravidla jsou tak přísná, že vylučují i veškerá zvířata ženského rodu s výjimkou slepic a koček. Pokud by se přesto pokusila osoba ženského pohlaví toto nařízení porušit, pak ji hrozí uvěznění až na 10 měsíců. Nejvýchodnější výběžek poloostrova Chalkidiki je dlouhý asi 50 kilometrů a široký od 8 do 12 kilometrů.

Denní počet návštěvníků mnišské republiky je striktně omezen na 120 Řeků a 10 cizinců mužského pohlaví a starších 18ti let. Zatímco Řekové mají vstup povolený kdykoli, cizinci musí předem získat zvláštní povolení, řecky diamonitirio, od zastoupení Mnišského státu v Thessaloniki – tel.: 0030 2310 252575, fax.: 0030 2310 222424, adresa Egnatias 109, 54635 Thessaloniki a referenční dopis od konzulátu České republiky v Thessaloniki – adresa Leoforos Nikis 57, 546 22 Soluň, Thessaloniki, tel.: +30-2310-222-376.

Pro děti – Aquapark Soluň

Ilustrace dítěte

Ideální zábava pro děti. Více informací na webových stránkách aquaparku waterland.gr

Nea Skioni

Řecké přístaviště se spoustou obchůdků, restauracemi i krásnou pláží. Přístaviště se nachází 17 minut autem od Pohoda Villas Resort. Google maps

Výlety na Chalkidiki s PrimeTaxi

PrimeTaxi nabízí zajištění výletů po poloostrově Chalkidiki. Můžete si vytvořit svůj vlastní cestovní plán a užívat luxusu a komfortu. Na webových stránkách naleznete místa, na které vás PrimeTaxi bez problému zaveze. Bližší informace nalezente na: primetaxi.gr/en/trips

Cestování po Chalkidiki s cestovní agenturou Afitos

Cestovní agentura Afitos nabízí spoustu celodenních aktivit, kterých se můžete zúčastnit. Jednou z takových aktivit je plachtění, které začíná v 10:00 hod v místě Nea Fokea a do 16:30 hod máte o zábavu postaráno. Během plavby se zastavíte na několika místech k plávání či občerstvení. Cena za osobu činí celkem 59 EUR (zahrnuje také typicky řecké občerstvení). Další možností je Bulli Safari nebo Jeep Safari, v rámci kterého navštívíte přírodní krásy a památky řeckého polostrova, zastavíte se v malém obchůdku s ochutnávkou oliv a olivového oleje zdarma. Cena za osobu činí taktéž celkem 59 EUR (zahrnuje také typicky řecké občerstvení).

Agentura nabízí i půjčení kol, které vám přivezou na místo, které si zvolíte. Je nutné si půjčit kolo minimálně na dva dny. Cena za pronájem kola (vč. transferu) činí 15 EUR/den. V případě zájmu o výše uvedené aktivity či pronájem kola neváhejte nahlédnout na webové stránky: afitosactivities.com a kontaktovat organizátory buď na e-mailu: info@afitosactivities.com nebo na tel. čísle: +30 6949538226.

Kostel Aglios Dimitrios

Jedná se o řecký pravoslavný kostel v Řecku, který byl postaven v roce 1858. V mapě jej naleznete ZDE

Byzantská věž

Byzantskou věž, která nese jméno sv. Pavla, naleznete na pobřeží vesnice Nea Fokea. Věž vyčnívající na malém výběžku na pobřeží pochází z 15. století a dříve sloužila jako ochrana proti nájezdům cizích národů. Chcete-li navštívit tuto věž, adresu naleznete ZDE

Maják v Possidi

Tento maják byl postaven v roce 1864 a podle místních obyvatel stál původně velmi blízko u moře. Maják v koloniálním stylu je stále v provozu a kromě toho má kolem květinovou zahradu, která přidává na jeho kráse. Jednou ročně při oslavě Mezinárodního dne majáků mohou turisté vstoupit dovnitř. Naleznete jej ZDE

Pozůstatky chrámu Ammon Zeus v Kalithei

Tyto pozůstatky chrámu jsou důležitým archeologickým nalezištěm. Chrám byl objeven v roce 1969 během výkopů pro hotelovou výstavbu. Google maps

Jezero se želvami

Toto známé želví jezero se nachází poblíž města Polychrono, více viz Google maps

PROZKOUMEJTE VESNICE v destinaci KASSANDRA, CHALKIDIKI

Tato brožura je užitečným průvodcem pro vaši dovolenou! Pozorně si ji přečti a nech Kassandru, aby ti ukradla srdce! KASSANDRA | Visit Kassandra Halkidiki

Afytos – Mapy Google

Afytos je klidné malé město s tradiční pevninskou řeckou architekturou, je oblíbenou destinací turistů z Chalkidiki, kteří chtějí vidět typickou řeckou vesnici. Na hlavním náměstí je radnice, kostel, taverny, tradiční řecký platan (symbol středu řecké vesnice). Kolem jsou domy obyvatel, přičemž i nové jsou postaveny tradičním stylem, tedy z velkých kamenů. Ulicí severně od náměstí se vedle tradičních domů dá dostat na místo, odkud je známý výhled na moře z vysoké skály, kde je také kavárna. Pod městečkem se nachází pláž.

Pronájem luxusních lodí s kapitánem v přístavu Sani Marina

Plavby na jachtách – aktivity v resortu | Sani Resort (sani-resort.com)

Sani VIP služby vám mohou poskytnout jachtu a posádku na jeden den, víkend nebo déle.

Užijte si dechberoucí scenérie a užijte si křišťálově čisté vody Egejského moře na své luxusní plavbě. Plavby podléhají povětrnostním podmínkám, přičemž rozhodnutí kapitána je konečné.

Užitečný průvodce pro Vaši dovolenou (doporučeno Řeckou turistickou organizací cestovního ruchu)

Navštivte webové stránky visitkassandra.com/halkidiki/kassandria/! Zde naleznete nejrůznější tipy na výlety po poloostrově Chalkidiki.

Další tipy na výlety – co navštívit naleznete ZDE