Pohoda Villas Resort

Doprava

Doprava není součástí pronájmu, ale můžeme Vám doporučit naše tipy:

Níže uvedené doporučené tipy se vzhledem k aktuální situaci mohou měnit. Prosíme všechny klienty aby ověřovali své cesty autem do Řecka či lety do Soluně přímo na oficiálních stránkách leteckých společností či případně na ministerstvu zahraničních věcí.

Vlastní doprava autem z ČR:

Cesta Praha – Kassandra, Chalkidiki (Pohoda Villas Resort) trvá cca 17 hod. Trasa je dlouhá 1 624 km po dálnici A1.

Praha – Bratislava – Budapešť – Bělehrad – Nis (je možné že vzhledem ke Covidu Vás nepustí přes Makedonii a musíte přes Bulharsko ,je to kratší zajížďka, zpět ale do ČR Vás pustí přes Makedonii ) – stále po dálnici až na Srbsko Makedonské hranice – dálnice č. A1 přes Makedonii . Cesta je 95% dálnice č. E75 Kumanovo – Skopje – Thessaloniki v Soluni se držet na A24 směr Chalkidiki a pak Kassandra

Na Slovensku a Maďarsku potřebujete elektronické dálniční známky – Známky nakoupíte on line zde:

eznamka.sk/selfcare/purchase
www.hungary-vignette.eu

V Srbsku a Makedonii může platit EUR nebo kartou ca 10-15 EUR za jednu cestuAktuální informace o podmínkách pro vstup na území Řecka ZDE.

Celá cesta

Do Bělehradu

Do Soluně

Ze Soluně do Fourka

Letadlem

Bohužel vzhledem k současné situaci si nedovolíme Vás zatím přesně informovat, jaký bude letecký řád v roce 2021 z Prahy do Soluně.

K 11. 11. 2020 je uvedeno na stránkách RYANAIR, že jsou již v prodeji přímé lety na rok 2021 Praha-Soluň a zpět ryanair.com

Budeme ale vše sledovat a dávat Vám případně tipy a doporučení nebo se obraťte ohledně reservace a nákupu letenek na agenturou BBT s.r.o., která Vám udělá reservace a nákup vašich letenek dle vašich požadavků.

Agentura BBT s.r.o.
Jílovská 1167/71a
142 00 Praha 4
V.A.T. CZ26738155
tel. +420 296 359 122
mobil +420 602 306 196
info@a-bbt.cz
www.a-bbt.cz

V roce 2020 využili naši klienti hlavně těchto leteckých společností z Prahy do Soluně takto:

–   Praha-Atheny-Thessaloniki https://el.aegeanair.com/
–   Praha-Vídeň-Thessaloniki s Austria Airlines
–   Přímé lety z Vídně s leteckou společností Austria Airlines www.austrian.com

Upozornění: Cestování dětí do Řecka bez doprovodu rodiče

Zodpovídáme častý dotaz českých občanů, zda nezletilá osoba při cestování do Řecka, není-li doprovázena rodičem, potřebuje kromě cestovního dokladu i písemný souhlas rodičů k cestě s jinou osobou.
V současnosti každý občan ČR ( tedy i nezletilé děti) musí mít vlastní cestovní doklad.

Doporučujeme doprovázejícím osobám, kteří nejsou rodiči dětí a kteří cestují s těmito nezletilými dětmi do Řecka, aby si zajistily v anglickém jazyce souhlas rodičů na cestu do Řecka a zpět do ČR s jejich úředně ověřenými podpisy (Czechpoint). Řečtí celníci při odletu z Řecka vyžadují souhlas rodičů (prevence proti únosu dětí z Řecka).
Pro úplnost dodáváme, že povolení ke vstupu a pobytu na území Řecka je výlučně v kompetenci příslušných řeckých orgánů.

Doprava z letiště Thessaloniki do Pohoda Villas Resort (vesnice Fourka)

Mercedes Taxi Club tel.: +30 2310 525 000, web: www.radiotaximercedes.gr Radiotaxi Taxiway, tel.: +30 2310 866 866, web: www.taxiway.gr Cena za taxi z letiště Thessaloniki do Fourky se pohybuje okolo 100 EUR. Celkem se do taxi i se zavazadly vejdou 4 osoby.

V případě většího počtu osob můžete objednat na webu www.liontransfer.com i osmi-místný transfer. Cesta z letiště pro 8 lidí do Fourky stojí 200 EUR (jedna cesta). Transfer je přistaven dle předem domluveného času. Doporučeno našim stálým klientem!!

Místní taxi SAKKI TAXI tel.: +306974022663 (dostupný ve vesničce Fourka, kde se resort nachází).

Pronájem auta na letišti

Doporučujeme půjčovnu aut Rhino www.rhinocarhire.com – pro naše klienty jsme vyjednali 10% slevu. Prosíme, abyste nás ohledně rezervace kontaktovali na e-mailu, pošleme Vám odkaz, kde můžete slevu uplatnit. Sleva slouží pouze pro naše klienty.

Dále můžete využít: Avis, tel.:+30 2310-473858, web: www.avis.com, Sixt, tel.: +30 2310-476508, web: www.sixt.com, Hertz, tel.: +30 2310-473952, web: www.hertz.gr. Doporučujeme pronajmout si auto již na letišti.  Rezervace z Prahy je předem nutná a probíhá formou vyplnění elektronického formuláře na webových stránkách společnosti. Upozorňujeme, že ve Fource není žádná společnost, která poskytuje k pronájmu auta. Nejbližší půjčovnu aut naleznete ve městě Kalithea (10 km od Fourky). Bližší informace jsou k dispozici zde www.rentaldeals.gr
Poznámka: Upozorňujeme klienty, že v případě zapůjčení auta v Řecku bude chtít autopůjčovna předložit kreditní kartu (v ČR je běžné používána karta debetní). Pečlivě si prosím přečtěte platební podmínky zapůjčení vozidla. Autopůjčovny požadují totiž zálohu, která bude na kreditní kartě blokována, dokud nebude vozidlo vráceno. V případě, že nepředložíte platnou kreditní kartu nebo na ní nebudete mít dostatečné krytí, půjčovna může zapůjčení vozu odmítnout.
Pokud si klienti dlouhodobě dopředu zajišťují letenky a pobyt, doporučujeme uzavřít před svou cestou pojištění storna letenek a pobytu, které je určeno pro případ, že bude klient muset letenku či ubytování náhle zrušit. Pro bližší informace ohledně ceny storno poplatků kontaktujte svého leteckého dopravce nebo se obraťte na pojišťovnu, která Vám pojištění na storno zájezdu zařídí. Např. pojišťovna ERV, viz. https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojisteni-storna-zajezdu a https://www.ervpojistovna.cz/cs/pojistne-podminky-zruseni-cesty.pdf Pojistku na storno je nutné uzavřít okamžitě po uhrazení zájezdu (max. 2 dny) , jinak pojištění nelze provést!